Нотингам Форест нанесе допълнителни щети по амбициите на Лийдс Юнайтед

...

Нотингам Форест - Лийдс Юнайтед 2:0 /репортаж/

Нотингам Форест нанесе спомагателни вреди по упоритостите на Лийдс Юнайтед за промоция във Висшата лига, откакто го надделя с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Чемпиъншип на „ Сити Граунд”. Сами Амеоби изведе домакините преди почивката напред, преодолявайки вратаря Кико Касия с удар в близката греда.

Лийдс владееше осезаемо повече топката при визитата си, откакто я имаше в 70% от времето, само че „ червените” създаваха страхотни контранападения и играеха с огромна сила. Докато гостите търсиха изравнителния гол, домакинът вкара втори подобен надълбоко в добавеното време, откакто Тайлър Уолкър отигра офанзива след подаване от Джо Лоли.

Резултатът продължи неприятното показване на Лийдс, който има единствено две победи от 10-и декември до момента. Тогава хората на Марсело Биелса имаха 11 точки задатък пред Фулъм, който в този момент е с равни точки с Лийдс (55).

Форест пък е четвърти с 54 точки и е един от петте тима, който на процедура може да си обезпечи директна промоция след изиграването на сезона.