Носителят на трофея Локомотив (Пловдив) победи изключително трудно Литекс като

...

Литекс бе напът да детронира Локомотив, Илиев е спасителят

Носителят на трофея Локомотив (Пловдив) победи извънредно мъчно Литекс като хазаин с 2:1 в осминафинален мач от Купата на България, предава dsport. Пловдивчани изоставаха в резултата след гол на Иван Митрев в 66-ата минута. Единственото класата на капитана Димитър Илиев направи вероятен обрата в резултата. 31-годишният атакуващ футболист изравни единствено след 8 минути игра (в 74-ата минута), а секунди преди приключването на постоянното време донесе успеха на своя тим. Ключова роля в победния гол изигра грубата неточност на вратаря на Литекс Петър Петров.

„ Смърфовете “ бяха ръководени от помощника на Бруно Акрапович Зелимир Теркес, тъй като старши-треньорът трябваше да изтърпи своето наказване от един мач, което получи поради невъздържано си държание по време на мача против Арда Кърджали в последния кръг от Първа лига.

За изненада на всички, макар натиска на Локомотив Пловдив, Литекс откри резултата в 66-ата минута. Иван Митрев бе изведен с дълго подаване зад отбраната на „ смърфовете “. Милош Петрович работи нерешително и не съумя да спре Митрев, който се освободи, стреля и преодоля Илко Пиргов за 1:0.
Източник: fakti.bg