Носителят на Купата на Германия Борусия Дортмунд започна защитата на

...

Неудържим! Халанд се завърна с хеттрик, а Борусия тръгна ударно за Купата

Носителят на Купата на Германия Борусия Дортмунд стартира отбраната на купата с удобен триумф в гостуването си на третодивзионния Веен Висбаден с 3:0. Герой стана огромната звезда на „ вестфалци “ Ерлинг Халанд, който избухна с хеттрик (26’, 31’ – дузпа и 51’).

Резултатът бе открит в 26-ата минута, когато Марко Ройс получи на центъра, след което напредна в половината на домакините и пусна извеждащ пас за Халанд в наказателното поле. Нападателят остана очи в очи с вратаря и бе безмилостен – 0:1.

Пет минути по-късно „ жълто-черните “ удвоиха преднината си. Отново Ройс даде извеждащия пас за норвежеца, който елегантно преодоля защитник, само че по-късно бе съборен от вратаря Флориан Щрицел. Съдията незабавно отсъди углавен удар, който бе изпълнен от Халанд, а той изпрати стража в противоположния ъгъл – 0:2.