Носителят на купата на България по хандбал за мъже Локомотив

...

Локомотив Горна Оряховица отпадна във втория кръг на турнира за купата на ЕХФ след втора загуба от нидерландци

Носителят на купата на България по хандбал за мъже Локомотив Горна Оряховица отпадна във втория кръг на шампионата за Купата на Европейската хандбална федерация. " Железничарите " позволиха второ проваляне от Кембит Лайънс (Нидерландия) с 19:39 (8:22) в реванша в Габрово, откакто в първия мач като посетители преди седмица изгубиха със 17:39 (9:20).

Възпитаниците на Йордан Димитров бяха равностойни в първите пет минути,  след което нидерландците направиха серия от шест следващи гола и поведоха с 9:3,  а малко след средата на първото полувреме задатъкът на гостите стана двуцифрен при 13:3. До края хандбалистите на Кембит продължиха да преобладават и удвоиха преднината си за крайното 39:19.

Георги Стоянов беше най-хубав за българския  вицешампион със 7 гола. За гостите най-резултатен беше Роб Шмайц с 8 попадения.