Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив оглави временно класирането

...

Локомотив Пловдив се завърна на победния път |

Носителят на Купата на България Локомотив Пловдив оглави краткотрайно класирането в Първа лига след победа с 1:0 при гостуването на Ботев Враца.

Така пловдивчани се завърнаха на победния път, откакто в предишния кръг позволиха загуба от Левски с 0:1.

Георги Минчев осъществя единствения гол на стадион " Христо Ботев " през първото полувреме, а малко преди края Валери Домовчийски можеше да донесе точка за Ботев, само че пропусна дузпа.

Тимът на Александър Тунчев е отпред в таблицата с 30 точки, една повече от Лудогорец, само че и три мача повече от разградчани.

Ботев Враца позволи трета поредна загуба в елита и остава осми в класирането с 15 точки.

" Битката преобладаваше на техния терен. Ние искахме повече успеха. През първото полувреме имахме благоприятни условия да решим мача, само че пропуснахме положения и трябваше да треперим до края.

В тима имаше отмалялост, събраха ни се три мача за малко време, играят едни и същи футболисти, няма вариативност и на това се дължи, че през второто полувреме се дръпнахме в отбрана и позволихме на Ботев Враца да сътвори положения ", разяснява наставникът на пловдивчани.
Източник: offnews.bg