Носителят на купата на България и участник в Лига Европа

...

Ботев Пд върти реми с Верея, звездата на канарчетата се контузи

Носителят на купата на България и участник в Лига Европа Ботев Пловдив приключи 2:2 против Верея в контролна футболна среща, играна в село Покровник край БЛагоевград. " Жълто-черните " откриха резултата в 44-ата минута с гол на Лъчезар Балтанов от противоречива дузпа, отсъдена от основния съдия Георги Димитров за нарушаване против Пламен Димов в наказателното поле.

Две минути след почивката Елиаш да Силва изравни с глава след центриране от фаул на Милен Танев.
В 53-ата минута Ботев още веднъж поведе. Един от най-хубавите в мача Крум Стоянов проби от ляво и центрира към непокрития в наказателното поле Фелипе Бризола, който прати топката в мрежата.
В 81-ата минута Верея отново изравни. След центриране на Милен Танев от близко Селим Бен Джамия вкара за 2:2.

Тодор Неделев стартира като титуляр за Ботев, само че след половин час беше сменен наложително поради контузия. След срещата той изясни, че травмата не е сериозна и чака да бъде подготвен за мача от Лига Европа против албанския Партизани на 29 юни.