Носителят на Купата на България Ботев (Пловдив) отстъпи с 1:3

...

"Ботев" загуби от кипърци в контрола, бик и куче прекъснаха мача

Носителят на Купата на България " Ботев " (Пловдив) отстъпи с 1:3 на кипърския АЕЛ (Лимасол) в контрола, играна в София. Канарчетата позволиха два гола в последните 15 минути.

АЕЛ поведе още в 9-ата минута след майсторско осъществяване на Аврам.

Най-интересната обстановка през първата част обаче не беше обвързвана с футболистите. В 29-ата минута бик навлезе на терена, който трябваше да бъде изчакан да излезе от другия завършек на игрището.

Съдиите таман възобновиха играта, когато край страничната линия излезе и куче. Четириногото стресна помощник съдията, като заплашително лаеше по него.

© LAP.bg

След почивката Крум Стоянов изравни за " Ботев " в 61-ата минута с хубаво осъществяване.

Към края обаче силите на канарчетата привършиха и те позволиха два гола, дело на Аруабарена и Саси.

Това е втора загуба за " Ботев " в предсезонните контроли, откакто преди няколко дни канарчетата отстъпиха с 0:1 на македонския " Пелистер ".

На 29 май " Ботев " се изправя против " Партизани " от Албания в мач от първия прелиминарен кръг на Лига Европа.
Източник: dnevnik.bg