Носителят на Купата на България Ботев (Пд) се класира за

...

Ботев чака съперник във II кръг

Носителят на Купата на България " Ботев " (Пд) се класира за II квалификационен кръг в Лига Европа. " Жълто-черните " реализираха втора победа над албанския " Партизани " – 1:0 като домакини в Бургас, и единствено затвърдиха превъзходството си след 3:1 в Тирана предишния четвъртък.

Единствения гол на ст. " Лазур " в морския град означи бразилецът Фелипе Бризола, който се разписа след летящ плонж с глава в 22-рата мин. Само две минути по-рано Тодор Неделев бе уцелил напречната греда с изстрел от директен свободен удар.

Следващият противник на " Ботев " по дългия път към груповата фаза ще бъде излъчен по-късно довечера в реванша сред унгарския " Вашаш " и израелския " Бейтар " (Йерусалим) в Будапеща. Първата среща приключи 4:3 за еврейския отбор.

Още в I кръг на квалификациите за Лига Европа завърши евроучастието на " Дунав ". Русенци изгубиха и втория мач против водения от Димитър Димитров-Херо казахстански „ Иртиш “ (Павлодар), още веднъж без да отбележат гол – 0:2 вкъщи след 0:1 като посетители предходната седмица.

Също като в първия мач, казахстанците откриха в самото начало – разписа се централният бранител Марио Маслач след осъществяване на ъглов удар в 6-ата мин. Второто попадение заби Аслан Дарабаев в 88-ата. Във II кръг " Иртиш " ще се изправи против сръбския гранд " Цървена звезда ".
Източник: segabg.com