Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) успя

...

Хебър измъкна дербито с Добруджа след страхотен обрат

Носителят на Купата и Суперкупата на България Хебър (Пазарджик) съумя да се избави от първа загуба в Суперлигата на България за мъже. " Тигрите " от Пазарджик направиха страховит поврат от 0:2 до крайното 3:2 (24:26, 21:25, 25:23, 26:24, 15:13) като посетител на Добруджа 07 (Добрич) в дербито на 6-ия кръг, играно довечера в цялостната зала " Добротица ".

Така момчетата на Атанас Петров остават на второ място във краткотрайното класиране с 16 точки след 6 победи от 6 мача, с колкото са и първенците от Нефтохимик отпред, само че с 18 точки. Добруджа продължава да е на 3-а позиция с 4 победи, 2 загуби и 13 точки. В идващия 7-и кръг Хебър е хазаин на Арда (Кърджали), а добричлии гостуват на коравия отбор на Монтана. Срещите са надлежно в събота (23 ноември) и в петък (22 ноември) от 18,30 часа.

Срещата бе извънредно забавна, оспорвана и изпълнена с доста обрати. В първите два гейма домакините от Добруджа постановиха играта си, най-много с по-добрия си сервис. При 7:3 за добричлии в третия гейм стартира обратът за Хебър. В идващите геймове " тигрите " водеха играта, макар че отборът на Добруджа имаше своите шансове. Хебър смени разпределителите като Любомир Агонцев влезе на мястото на Георги Братоев, което също оказа въздействие. В последна сметка Хебър измъкна крайната победа след 15:13 в тайбрека.

Нов страховит мач за Хебър изигра канадският диагонал Брадли Гънтър, който заби фантастичните 29 точки (2 блока, 1 ас и 57% успеваемост в атака) за успеха. Македонският национал Александър Ляфтов пък добави още 20 точки ( 5 аса! , 2 блока, 46% успеваемост в офанзива и 50% положително посрещане) за триумфа.

За домакините от Добруджа Пламен Шекерджиев осъществя 19 точки (1 блок, 1 ас, 35% успеваемост в офанзива и 29% положително посрещане). Димитър Маринков пък се регистрира с 15 точки (1 блок, 1 ас, 33% успеваемост в офанзива и 48% положително посрещане), само че и това не оказа помощ за триумф.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:3 (26:24, 25:21, 23:25, 24:26, 13:15)
ДОБРУДЖА 07: Иван Станев 5, Иван Крачев 12, Пламен Шекерджиев 19, Димитър Маринков 15, Красимир Гайдарски 13, Александър Кордев 12 - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров 1, Йордан Пеев 4, Алекс Николов, Светослав Арнаудов, Самуил Василев-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН ХРИСТОВ
ХЕБЪР: Георги Братоев 3, Брадли Гънтър 29, Александър Ляфтов 20, Тодор Алексиев 16, Венцислав Рагин 4, Николай Къртев 9 - Петър Каракашев-либеро (Стойко Ненчев, Денис Чавдаров 2, Александър Симеонов 2, Любомир Агонцев 1)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.