Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер е

...

Федерер стигна експресно четвъртфиналите в Лондон

Носителят на 20 трофеи от Големия шлем Роджър Федерер е първият четвъртфиналист в мъжкия " Уимбълдън ". Осемкратният първенец в шампионата записа следващата си безпроблемна победа, откакто надигра французина Адриан Манарино с 6:0, 7:5, 6:4 за 105 минути.

Федерер стигна до финалната осмица в Лондон за 14-и път в последните 15 години и общо за 15-и при 19-ото си присъединяване. 36-годишният швейцарец се класира за четвъртфиналите без изгубен сет и без позволен пробив. Той е дал общо 36 гейма на противниците си в първите четири кръга - Душан Лайович, Лукаш Лацко, Ян-Ленард Щруф и Манарино.

Федерер изигра брилянтен първи сет против французина. Световният №2 го завоюва скоростно, като даде едвам пет точки на съперника си. Три от тях пристигнаха в последния гейм, когато швейцарецът сервираше, с цел да затвори сета на нула. Манарино даже стигна до точка за пробив, само че първенецът я избави и взе първата част без изгубен гейм.

Във втората французинът доста стабилизира сервиса си. Той още веднъж не получаваше шансове в подаванията на Федерер и в този сет даже не стигна до точка за пробив. Манарино се задържаше в сета до 5:5. Тогава рекордьорът по трофеи в Лондон въпреки всичко съумя да пробие и по-късно да завърши сета с експресен гейм на нула.

В третата поставеният под №22 Манарино оказа най-голяма опозиция. Французинът даже стигна до три " скрити " сетбола при 4:3, два от които следващи. Федерер обаче избави и трите точки за пробив и обърна гейма. Веднага по-късно швейцарецът осъществя основния пробив, след което завърши мача с още един сервис гейм на нула.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Уимбълдън (518)
Източник: dnevnik.bg