Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 титли от “Големия

...

Серина Уилямс не срещна затруднения на US Open

Носителката на рекордните в “Оупън ерата” 23 трофеи от “Големия шлем” Серина Уилямс не позволи изненада и се класира за осминафиналите на US Open. Шесткратната шампионка в Ню Йорк надигра с 6:3, 6:2 чехкинята Катерина Мухова в третия кръг. Поставената под №8 американка си свърши работата единствено за 1 час и 13 минути, а в идната фаза ще играе с хърватката Петра Мартич (№22 в схемата). Мартич, която е четвъртфиналистка от тазгодишния “Ролан Гарос”, не загуби сет против латвийката Анастасия Севастова (№12) - 6:4, 6:3.

В първите 5 гейма в мача нямаше пробиви, само че по-късно Серина Уилямс превключи на по-висока скорост и с 4 следващи гейма взе първата част. Във втория сет американката поведе с 3:0, загуби идващите два гейма, само че по-късно бе безкомпромисна и с 6:2 постави точка на разногласието.
Източник: fakti.bg