Норвежкият терминатор Ерлинг Хoланд не само донесе победата на Манчестър

...

Голът на Холанд във вратата на Борусия върна спомените за великия Йохан Кройф

Норвежкият терминатор Ерлинг Хoланд освен донесе успеха на Манчестър Сити с 2:1 против някогашния си тим Борусия Дортмунд в Шампионската лига. Той накара целия свят да приказва за гола му, който върна спомените за великия Йохан Кройф. Отбеляза го и Пеп Гуардиола минути след края на мача.

" Вие знаете какво въздействие има Йохан Кройф върху мен като човек, футболист и треньор. Преди доста години Йохан вкара един удивителен гол на " Камп Ноу " против Атлетико Мадрид. Той е доста сходен на това, което през днешния ден видяхме от Ерлинг. Невероятно ", съобщи Гуардиола.

Шест минути преди края на дуела с Борусия Дортмунд Хoланд скочи сред между бранителите и с акробатично осъществяване с левия крайник засече центриране на Жоао Кансело, което също бе шедьовър - с външната част на крайници.

Така Хoланд върна лентата към гола на Кройф за Барселона против Атлетико през сезон 1973/74. Попадението си остава запазена марка на " Летящия холандец ".

Източник: fakti.bg