Норвежката Ингвилд Флугстад Йостберг спечели Голямата световна купа по ски

...

Ингвилд Флугстад Йостберг спечели Световната купа по ски бягане при жените

Норвежката Ингвилд Флугстад Йостберг завоюва Голямата международна купа по ски тичане при дамите. В последния старт за сезона - преследването на 10 километра в Квебек, Йостберг приключи на трето място, което и бе задоволително, с цел да завоюва първи бистър глобус в кариерата си.

Победителка в днешното съревнование стана шведката Стина Нилсон с време от 23:55.1 минути, което и обезпечи и крайния триумф във финалите на Световната купа, които се организираха на канадска земя. Нилсон събра общо време от 52:12.5 минути. Втора в общото класиране на финалната серия остана норвежката Терезе Йохауг с закъснение от 12.9 секунди, а Йостберг приключва на 15.1 секунди от Нилсон.

Stina Nilsson really, really likes @cdmskidefondqc! Winning today's 10km pursuit 12.9 seconds before Therese Johaug and Ingvild Flugstad Østberg #fiscrosscountry by @nordicfocus pic.twitter.com/OfzGA8F9rC
— FIS Cross-Country (@FISCrossCountry) March 24, 2019
Финландката Криста Пармакоски и шведките Ебба Андерсон и Йона Сундлинг допълват челната шестица. Йохауг пък даде най-хубаво бегове време в днешния ден от 23:18.6 минути, с което изпревари Пармакоски и Андерсон

В генералното класиране за Световната купа Йостберг събра 1654 точки. Втора е рускинята Наталия Непряева с 1431 точки, а трета е Терезе Йохауг с 1322 точки. С най-хубавото си време в днешния старт Йохауг си обезпечи Малката международна купа в отдалечените стартове с 956 точки, пред Йостберг с 817 и Непряева с 692.