Норвежецът Каспер Рууд постигна първа победа в турнира Следваща генерация

...

Алекс де Минор с втора победа в Милано

Норвежецът Каспер Рууд реализира първа победа в шампионата Следваща генерация в група А, а 18-ият в света Алекс де Минор към този момент има две победи, откакто се наложи над Миомир Кецманович и оглави класирането. Но след днешните резултати и четиримата състезатели в групата към момента имат шансове да преминат в идващия стадий. В първата среща от днешната стратегия норвежецът Рууд се наложи с 3:4 (2:7), 4:3 (7:2), 4:2, 3:4 (2:7), 4:1 над Алехандро Давидович Фокина за два часа и 16 минути. Рууд завоюва едвам девет точки повече от испанеца, с цел да го преодолее и най-много сподели по-солидна подготовка в петия сет. Въпреки травмата в коляното, която му се обади във втория гейм на третия сет, Давидович Фокина даде най-хубавото от себе си, с цел да продължи с 44 уинъра, само че и 40 непредизвикани неточности. Рууд имаше седем брейк-шанса в мача, от които съумя да осъществя пет, само че към този момент има една победа и една загуба и много по-добри шансове за полуфинал. В мач, който продължи час и 24 минути, австралиецът Де Минор се наложи над Кецманович с 4:1, 4:3 (7:4), 1:4, 4:0. Де Минор, който е и любимец, направи два пробива при 17-те шанса за пробив, които му се откриха в срещата. Но сърбинът за доста къси интервали от мача откри своя темп, което не му разреши да се надява на освен това. В последна сметка австралицът към този момент води в групата с две победи.