Норвегия спечели титлата в индивидуалната смесена щафета на европейското първенство

...

Норвегия спечели титлата в индивидуалната смесена щафета на ЕП по биатлон, България остана на 18-а позиция

Норвегия завоюва купата в самостоятелната смесена щафета на европейското състезание по биатлон в Минск-Раубичи (Беларус). Каролине Ердал и Ендре Стрьомсхайм изминаха трасето за 47:12.2 минути като приключиха без наказателна обиколка и с 12 спомагателни патрона. На второ място, на 11.5 секунди, остана Германия с пет спомагателни патрона и без наказателна обиколка, а на трета позиция се подреди Украйна, на 11.8 секунди (0+7).

Щафетата на България в състав Мария Здравкова и Антон Синапов се класира на 18-о място от 27 състава. Българите бяха затворени с обиколка и Синапов не довърши четвъртия пост. Преди това двамата направиха четири наказателни обиколки и използваха 15 спомагателни патрона.

По-късно през днешния ден европейското състезание продължава с класическата смесена щафета на 4 по 6 км.