Норвегия се придвижи до второто място в класирането по медали

...

Силен шести ден изведе Норвегия на второ място в класирането по медали

Норвегия се придвижи до второто място в класирането по медали в Пьонгчанг, откакто завоюва три олимпийски трофеи в шестия спортен ден. Германия прибави две златни оценки към сметката си и продължава да води решително.

Родената в Украйна Альона Савченко и роденият във Франция Бруно Масо донесоха купа за бундестима във фигурното пързаляне. Сребърните медалисти от последното международно състезание завоюваха златото след зрелищна борба със международните първенец Уъндзюн Суей и Хан Цун.

Представителите на Германия бяха четвърти след късата стратегия, само че след отлично показване във волната събраха 235.47 точки. Китайската двойка, която беше отпред след първия ден, приключи единствено с 0.43 точки по-малко от спечелилите.

Канадският тандем Меган Дюамел и Ерик Радфорд завоюва бронза с 230.15 точки. Руснаците Евгения Тарасова бяха втори след късата стратегия с минимално закъснение от Китай. Колебливо показване във волната стратегия обаче ги остави без орден - на четвърто място с 224.93 точки.

Бундестимът завоюва дежурната си купа в спускането с шейни, откакто победи в отборната конкуренция. Натали Гайсенбергер, Йоханес Лудвиг, Тобиас Вендел и Тобиас Арлт оправдаха ролята на любимци и нямаха никакви проблеми по пътя към златото.

Германските състезатели приключиха с общо време 2:24.517 минути. Те изпревариха Канада с 0.355 секунди, а Австрия добави почетната стълбичка с закъснение от 0.471 секунди.

Германия завоюва още един орден през днешния ден - бронз на Лаура Далмайер в дългата отдалеченост в биатлона. Бундестимът усили задатъка си на върха в класирането, като към този момент има девет златни, две сребърни и четири бронзови оценки.

Норвегия е с шест олимпийски трофеи и най-големия сбор медали - 17, от които седем сребърни и четири бронзови. Скандинавците завоюваха три златни и общо оценки през днешния ден.

Аксел Лунд Свиндал стана най-възрастният олимпийски първенец в алпийските ски след победа в спускането. Йоханес Бьо победи в най-зрелищното съревнование в биатлона от началото на игрите - самостоятелното на 20 километра при мъжете. Ски бегачката Рагнхилд Хага сграбчи златото в десетте километра свободен жанр.

Норвежците завоюваха още два медала през днешния ден. Шетил Янсруд добави норвежката доминация в спускането с второ място, а Марит Бьорген приключи трета в ски бягането на 10 километра.

Холандия остава на трето място в класирането по медали с пет златни, пет сребърни и две бронзови. Съединени американски щати също има пет олимпийски трофеи, откакто през днешния ден Микаела Шифрин завоюва първия женски старт в алпийските ски - гигантския слалом. Общият брой на американските отличие от началото на игрите е осем.

Канадецът Тед-Жан Бльомен постави завършек на тоталната холандска доминация в бързото пързаляне с кънки. Той завоюва конкуренцията на 10 000 метра, като детронира олимпийският първенец от Сочи 2014 Йорит Бергсма. Бергсма приключи втори, а бронзът остана за италианеца Никола Тумолеро.

Бльомен донесе четвърто злато за канадския тим, който заема петото място в класирането по медали. Швеция и Франция имат по три олимпийски трофеи, откакто през днешния ден Хана Йоберг изненада фаворитките в самостоятелното в женския биатлон, а сноубордистът Пиер Волтие затвърди превъзходството си в бордъркроса и отбрани златния си орден от Пьонгчанг.

Още три страни имат олимпийски трофеи в Пьонгчанг. Австрия има два златни медала, а Италия и домакините от Южна Корея - по един.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Пьонгчанг 2018 (168)
Източник: dnevnik.bg