Норич Сити взе изключително ценна победа в битката си за

...

Много ценен успех за Норич в борбата за оцеляване срещу Борнемут

Норич Сити взе извънредно скъпа победа в борбата си за оцеляване в елита на Англия, сразявайки с 1:0 директния си противник за изпадане – Борнемут, на своя „ Кероу Роуд”. Двата отбора приключиха с 10 индивида мача, откакто за пръв път се използваха в Премиър лийг мониторите край тъчлиниите за определяне дали има червени картон.

Реферът Пол Тиърни изгони Стив Куук от Борнемут, а същото направи с Бен Годрфий през втората част. „ Канарчетата” влязоха в мача на осем точки зад избавителния бряг, само че съкратиха дистанцията на шест и три зад 19-ия Борнемут след гола от дузпа на Теему Пуки.

Иначе, Калъм Уилсън имаше първият късмет в Източна Англия, откакто насочи първия си прецизен удар от октомври насам, само че Тим Крул се прояви добре. Емилиано Буендия отговори с центриране за Макс Ааронс, чийто удар мина надалеч от вратата.

Норич можеше да открие резултата посредством дебютанта Дуда, само че Рамздейл попречи на удара на футболиста. Стийв Куук пък игра с ръка в наказателното поле, за което бе изпъден, а дузпата бе осъществена от Теему Пуки, който на процедура донесе успеха на „ домакините”.

Втората част Годрфий също бе изпъден след шпагат в краката на Уилсън и след дълго ревизиране на обстановката реферът реши да му покаже втори жълт картон.

Гостите бяха покрай изравняването, откакто удар с глава на Нейтън Аке бе избавен от Крул, а също по този начин и фаул от Райън Фрейзър.