Норич и Тотнъм завършиха 2:2 в драматичен двубой от 20-ия

...

Тотнъм стигна до равенство срещу последния, Кейн с гол №150

Норич и Тотнъм приключиха 2:2 в трагичен дуел от 20-ия кръг на Премиър лийг, като резултатът остави неудовлетворени и двата тима. " Шпорите " съумяха да се върнатв мача след закъснение от един гол, само че по-късно отблъскващ автогол на Орие ги принуди още веднъж да се борят за точката. Домакините пък можеха да поведат с два чисти гола, само че попадение на Теему Пуки беше анулирано след намесата на системата ВАР.

Мениджърът на Тотнъм Жозе Моуриньо беше направил четири промени в стартовия си състав. Танги Ндомбеле стартира за първи път от края на ноември. Лятното попълнение Джовани Ло Селсо също стартира от първата минута, както и Хуан Фойт и Кристиан Ериксен. Четири промени беше направил и сътрудника му Даниел Фарке. Като титуляри започнаха Джамал Люис, Марио Вранчич, Марко Стиперман и Онел Ернандес.
Гостите започнаха мощно, като в шестата минута Ериксен стреля, само че топката беше отразена от защитник на Норич. В осмата минута и домакините демонстрираха зъби, като Люис насочи удар, само че много надалеч от задачата. В 10-ата минута неточност във взаимоотношението сред Ндомбеле и Ериксет в средата разреши на Норич да стигне до най-хубавото си състояние до този миг, само че вратарят на Тотнъм Пауло Гасанига избави удара на Стиперман. В 12-ата минута и Тотнъм стигна до добра опция, само че ударът на Деле Али мина над вратата. Така се стигна до 18-ата минута, когато Норич откри посредством Марио Вранчич. Топката беше отнета в средата на терена от Хуан Фойт, Вранчич я пое и потегли мощно към наказателното поле на Тотнъм и с прекрасен удар направи Гасанига беззащитен. Тотнъм опита да отговори, само че играчите на Норич добре пазеха топката и не позволяваха на гостите да застрашат вратата им. Така се стигна до 33-ата минута, когато домакините стигнаха до второ попадение посредством Теему Пуки, който получи топката от Вранчич. Попадението обаче беше анулирано от рефера Кевин Френд след намесата на ВАР поради доста тънка засада на Пуки. Случилото се накара почитателите да запеят " Това към този момент не е футбол ". След тази обстановка Тотнъм заигра по-добре и играта се придвижи в половината на Норич. Резултатът се резервира до почивката. Втората част стартира с състояние пред вратата на Норич, само че отбраната на домакините се оправи. В 52-ата минута Тотнъм получи право да извърши директен свободен удар покрай наказателното поле за игра с ръка на Люис. Зад топката застана Ериксен, който с непосредствено попадение изравни резултата. В 58-ата минута Али вкара след подаване на Ло Селсо, само че нападателят на " шпорите " беше в засада и попадението не беше зачетено. В 61-ата минута в защитата на Тотнъм се отвори голяма пробойна, която разреши на Пуки да навлезе с топката в наказателното поле. Алдервейрелд съумя да му я отнеме, само че топката рикошира в крайници на Орие и влетя в мрежата на " шпорите " за 2:1. Тотнъм още веднъж потегли напред. Играта за малко беше спряна в 68-ата минута, когато Лукас Моура извърши жестоко нарушаване, което възмути играчите на Норич. Постепенно играта се придвижи в половината на Норич, а мениджърите и на двата тима започнаха да правят смени, като в игра за Тотнъм се появи Ерик Ламела на мястото на Ло Селсо. Голмайсторът за Норич Вранчич пък отстъпи мястото си на Том Трайбъл. Натискът на Тотнъм даде резултат. В 81-ата минута " шпорите " проведоха светкавична контраофанзива. Деле Али напредна през центъра и потърси Кейн отдясно. Нападателят на Тотнъм беше фаулиран от Цимерман и след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа, която Кейн невъзмутимо осъществя. Това беше попадение номер 150 за звездата на " шпорите " в Премиър лийг. До края Тотнъм се опита да стигне до победно попадение, само че макар продължението от седем минути резултатът се резервира. Така Тотнъм събра 30 точки и остана на петото място, до момента в който Норич продължава да е финален с 13. Премиър лийг 20 кръг, събота 28 декември  Норич Сити 2:2краен резулат  Тотнъм