Ница спечели с 1:0 гостуването си на Метц в среща

...

Ница окупира върха във Франция след успех над Метц

Ница завоюва с 1:0 гостуването си на Метц в среща от осмия кръг на Лига 1 и по този метод оглави класирането във френския шампионат с 16 точки, до момента в който Метц е на 14-о място с 8 точки в актива си.

Единственото попадение в дуела осъществя Хишам Будауи в 14-ата минута, когато получи супер пас от Мелвин Бард и вкара топката в опразнената врата на домакините.

Метц можеше да изравни, само че удар на Матийо Удол бе блокиран в 38-ата минута.

Малко преди приключването на час игра Терем Мофи откри пространство в наказателното поле и обстрелва вратата на домакините, само че Александър Укиджа избави.

Осем минути преди края на постоянното време Укиджа още веднъж се намеси, като този път избави шут на Еван Гесон.
Източник: novsport.com