Ница победи с 2:1 в първия си мач от новия

...

Ница се справи с новака Ланс

Ница победи с 2:1 в първия си мач от новия сезон в Лига 1. " Орлетата " трябваше да вършат поврат, откакто се оказаха догонващи още първоначално, само че стигнаха до трите точки с две попадения на. Привлеченият от гений се разписа в 23-ата и 75-ата минута.

В 10-ата минута Ланс получи дузпа, отсъдена за игра с ръка на. Бразилецът не можа да се защищити при едно центриране към наказателното поле и реферът Жером Мигелгори уточни бялата точка, а Гаел Какута откри резултата.
В 23-ата минута подаде на Гоуири, а той с доста акуратен изстрел прати топката под гредата - 1:1. Домакините видимо владееха самодейността, само че по-интересните обстановки до края на полувремето бяха пред тяхната врата.

20-годишният Гоуири донесе успеха на Ница в 75-ата минута с ново красиво осъществяване. Той получи пас от и технично завъртя топката в далечния ъгъл, а стражът на Ланс Жан-Луи Лека нямаше какво да стори.

Лига 1 1 кръг, неделя 23 август  Ница 2:1краен резулат  Ланс