Ница и Рен завършиха 1:1 в мач от 32-ия кръг

...

Ница изпусна Рен в директен сблъсък за Лига Европа

Ница и Рен приключиха 1:1 в мач от 32-ия кръг на Лига 1 в пряк конфликт за петото място, което дава право на присъединяване в Лига Европа.

Прчич насочи отдалечен удар в 6-та минута, само че топката мина над напречната греда и излезе в навън.

Ница поведе в резултата с гол в 17-та минута. Аласан Плеа насочи прекрасен удар от разстояние, след което топката рикошира в гърба на Жереми Желен и влетя във вратата на Кубек.

Рен бе покрай отбелязването на изравнителен гол в 25-та минута, когато Хазри центрира остро в наказателното поле на Ница, само че Сако не съумя да засече топката, а Бенитес избави.

Рен въпреки всичко съумя да изравни резултата в 27-та минута. Зефан центрира в наказателното поле на Ница, където Данте закъсня със своята интервенция, а топката стигна до Бенжамен Борижо, който не пропусна да вкара от близко.

Рен можеше да реализира цялостен поврат в 38-та минута, когато Борижо видя, че вратарят на Ница е напред и се опита с отдалечен удар да го трансферира, само че Бенитес съумя да се намеси на време и с една ръка да избие в корнер.

В началото на второто полувреме Рен можеше да реализира цялостен поврат, само че ударът на Зефан бе избавен от Бенитес.

Плеа насочи доста рисков удар в 51-та минута, само че Кубек съумя да го отрази, макар неубедителните си изяви.

Сен-Максимен направи доста добър пробив в 56-та минута, само че стреля неопределено в навън.

След това тъждество Рен е пети с 47 точки, а Ница е шести с 46 точки.