Нито един английски отбор не спечели в първите осминафинали на

...

Английските отбори не записаха победа в първите осминафинали на ШЛ

Нито един британски тим не завоюва в първите осминафинали на Шампионската лига и това е един от главните заключения, откакто кръгът бе затворен нощес.

" Манчестър Сити " направи 1:1 като посетител на " Република България Лайпциг ", остава любимец за продължение, поради и това, че реваншът на 14 март е на Албиона. Но има и от какво да се тормози.

Ден по-рано " Ливърпул " бе разрушен от " Реал " (Мадрид) с 2:5, до момента в който " Челси " и " Тотнъм " записаха загуби с по 0:1 като посетители през предходната седмица.

" Сити " доминираше преди почивката против " Лайпциг ". Риад Марез откри в 27-ата минута, а малко по-късно доста интензивният Джак Грийлиш направи пропуск. Родри също имаше опция да означи - в две обстановки.

През второто полувреме домакините последователно съумяха да трансформират игровото си държание и да притиснат своя съперник. Хендрикс бе покрай гола. Както и Андре Силва. В 70-ата разумното се случи - нашумелият хърватин Йошко Гвардиол изравни с глава.

" Лайпциг " си повярва и заигра още по-динамично. В няколко обстановки пред вратата на британския първенец бе горещо, само че гол не падна.

В другия осминафинал " Интер " измъкна 1:0 от " Порто " на " Сан Сиро " с гол на влезлия от скамейката Ромелу Лукаку в 86-ата. Малко преди този момент Отавио от португалския отбор получи червен картон.

И тук разногласието остава отворен, " интеристите " имаха сложни минути преди да отбележат. Силен мач направи вратарят им Андре Онана, който ги избави.