Николай Златков (Audi S1 Quattro) спечели последния кръг от националния

...

Николай Златков спечели Планинско Гоце Делчев 2022

Николай Златков (Audi S1 Quattro) завоюва последния кръг от националния шампионат по планинско нанагорнище " Планинско Гоце Делчев ". Пилотът на АСК " Проспийд " записа най-хубаво общо време от трита спортни манша побеждавайки втория Любен Каменов (Mitsubishi Lancer) с 2,12 секунди. На трето място остана Юлиян Телийски (Mitsubishi Lancer), който записа с 4,02 секунди по-слаб резултат от този на Николай Златков.

Победителят от “Планинско Шипка-Дамасцена ” и “Планинско Мемориал Валерий Великов ” Стефан Стоев (Silver Car EF-10) остана на четвърта позиция откакто механически проблеми не му разрешиха да се намеси в борбата за успеха. Въпреки това той въпреки всичко взе успеха в клас SC до 2000 см3.

Завършилия на пета позиция Ивелин Йотков (BMW E30) взе успеха в клас Е1 до 3500 см3, като шести зад него в генералното класиране е Петко Манолов (Subaru Impreza).

Антон Титов (Skoda Fabia R5) и Георги Янков (Mitsubishi Lancer evo IX) доближиха до финала на надпреварата завършвайки на седмо и осмо място пред най-бързия водач със задвижване на предните колела Искрен Веселинов (Honda Civic).

2-рото издание на “Планинско Гоце Делчев ” мина под строги ограничения за сигурност и без никакви съществени произшествия.
Източник: auto-press.net