Николай Митов се завърна с гръм и трясък начело на

...

Жадното се завърна с победа начело на Септември, нанесе първа загуба на Гонзо и Черно море

Николай Митов се завърна с гръм и тропот отпред на Септември (София). Новакът в Първа лига се наложи с 4:1 като посетител на Черно море в мач от 7-ия кръг на родния хайлайф, изпълнен с доста нерви, голови положения и... противоречиви съдийски отсъждания.

Това е първо проваляне за " моряците " от началото на сезона, което можеше да бъде избегнато. Попадения на Божилов и Минков през втората част обаче не бяха зачетени поради противоречиви засади и по този начин позитивната серия на водения от Георги Иванов - Гонзо беше прекратена.

Двубоят стартира по прелестен метод за гостите, които излязоха напред в резултата още в 6-ата минута.Стражът на " моряците " Емил Михайлов излезе неразчетено и остави топката да мине около него. Последва неудачен опит да я улови, само че коженото кълбо попадна в Крис Гади. Французинът пусна към Мартин Тошев, който на празна врата не сбърка.

Постепенно варненци постановиха напън и сътвориха някои положителни обстановки за изравнително попадение. Марек Кузма и Александър Цветков обаче се регистрираха с пропуски и в последна сметка Черно море се отдръпна на почивката с гол пасив.

Втората част стартира кошмарно за отбора на Георги Иванов. В 54-ата минута Илиас Хасани задържа откъсващия се самичък против вратаря Мартин Тошев и получи пряк червен картон. От последвалия директен свободен удар Борис Галчев беше безмилостен и удвои за Септември.

Последваха куп пропуски пред двете порти, с цел да се стигне до 65-ата минута, когато Георги Илиев се оказа най-съобразителен в наказателното поле на столичани и понижи за 1:2.

В идващите минути обстановката на терена се нажежи. Играчите на Черно море на два пъти стигнаха да попадения посредством Божилов и Минков, които обаче не бяха зачетени поради засади. Видеоповторенията демонстрираха обаче, че решенията на съдиите са повече от противоречиви.

До края на мача Септември стигна до още две попадения посредством Мартин Тошев и Крис Гади и се поздрави с крайния триумф с 4:1.

След този мач Септемрви е с актив от 6 точки. Черно море пък остава с 14 и пропусна опцията да се върне на върха във краткотрайното класиране.

ЧЕРНО МОРЕ - СЕПТЕМВРИ 1:4
0:1 Toшев (6), 0:2 Галчев (56), 1:2 Илиев (65), 1:3 Тошев (81), 1:4 Гади (94)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
6 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Грешка на стража на домакините Емил Михайлов, топката попадна в Крис Гади, който пусна към Тошев и последният на празна врата не сбърка.
16 -   Kузма засече с глава центриране отдясно, само че Янко Георгиев избива с една ръка.
22 -  Kузма стреля мощно от границата на наказателното поле, само че топката излиза в навън.
27 -  Галчев засича центриране по земя на Романов, само че не уцелва вратата.
40 -   Цветков шутира от границата на наказателното поле, само че Янков Георгриев избива.
45+2 - Край на първото полувреме!
-------------------------------
46 - Начало на втората част!
54 -  Мартин Тошев се откъсна и беше повален от Илиас Хасани. За дейностите си бранителят получи червен картон.
56 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Борис Галчев се разписва от директен свободен удар.
59 -  Пропуск на Марек Кузма, който не съумя да се разпише, останал самичък против Георгиев.
60 -  Отново Марек Кузма пропуща. Орлин Старокин изведе словака самичък против вратаря и първо той стреля едва и вратарят мазета.
64 -   Мартин Тошев изпусна да постави точка на разногласието, откакто от близка отдалеченост стреля над вратата след пас от Крис Гади.
65 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Георги Илиев се разписва, откакто се оказа най-съобразителен в наказателното поле на гостите.
72 - Мартин Костадинов получи една топка и центрира в наказателното поле, където Георги Божилов вкара. Но реферите решиха, че Костадинов е бил в засада при приемането на топката.
73 - Георги Илиев изведе Николай Минков самичък против вратаря, само че реферът сподели засада. А повторенията демонстрираха, че такава няма.
81 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Крис Гади откри Мартин Тошев, който от близка отдалеченост осъществя!
90+4 -  ГОООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! Гади оформя крайния резултат!
90+6 - Край на мача!

Резултат с изображение Черно море: 33.Емил Михайлов, 15.Александър Др. Александров, 23.Илиас Хасани , 17.Мартин Костадинов, 73.Ондрей Сукуп, 21.Георги Илиев   , 6.Александър Цветков, 66.Орлин Старокин , 22.Мариян Огнянов (23 Божилов), 18.Атанас Зехиров (46 Минков), 29.Марек Кузма
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 37.Ертан Томбак, 5.Стефан Станчев, 13.Иван Коконов, 8.Емил Янчев, 97.Николай Минков, 14.Георги Божилов
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение Септември: 21.Янко Георгиев , 23,Румен Трифонов (70 Предев), 13.Траян Траянов, 24.Богомил Дяков, 8.Борис Галчев   , 14.Янко Сандански, 16.Васил Добрев, 11.Владислав Романов (72 Иванов ), 19.Крис Гади   , 9.Мартин Тошев   , 22.Георги Стоичков (67 Георгиев)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 5.Петър Генчев, 4.Елтон дош Реиш, 2.Стоян Предев, 3.Даниел Георгиев, 18.Антони Иванов, 32.Васил Калоянов
Треньор: Николай Митов

Варна, " Тича "
Съдия: Валентин Железов (Бургас)

Легенда: гол  , автогол  , жълт картон  , втори жълт картон  , червен картон  , смяна  , рискова ситуация