Никита Кучеров вкара гол и подаде за още три, а

...

Тампа Бей разгроми Рейнджърс, Георгиев бе заменен след петия гол

Никита Кучеров вкара гол и подаде за още три, а Стивън Стамкос записа 399-о попадение в кариерата си при успеха на Тампа Бей с разгромното 9:3 против Ню Йорк Рейнджърс в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. Руснакът с български корени Александър Георгиев пък бе заменен след петия гол на Лайтнинг.

Деветте шайби на Тампа Бей усъвършенстваха клубен връх, а различен бе подравнен след петте гола при числено преимущество. Кучеров приключи с едно попадение и две асистенции, като най-полезният състезател за предишния сезон и неговите съотборници преодоляха Георгиев четири пъти за седем минути. Стамкос вкара втория си гол от пауърплей в последните 10 мача през втората част, когато Тампа Бей означи нови четири и поведе с 8:1.

Алекс Килърн се разписа два пъти от пауърплей и записа асистенция, а Андрей Василевски спря 20 удара и изравни Бен Бишъп в класацията на вратарите с най-вече победи за Тампа Бей - 131.

За Лайтнинг, които не бяха играли от събота насам след двете победи над Бъфало в Стокхолм, точни бяха още Люк Шен, Онджей Палат, Пат Маруун, Кевин Шатенкърк и Яни Гурде. Филип Хитил пък вкара два пъти за Рейнджърс и един път се разписа Крис Крайдър.