Никита Кучеров вкара гол и подаде за още три, а

...

Тампа Бей разгроми Рейнджърс, Георгиев заменен след петия гол

Никита Кучеров вкара гол и подаде за още три, а Стивън Стамкос записа 399-о попадение в кариерата си при успеха на Тампа Бей с разгромното 9:3 против Ню Йорк Рейнджърс в мач от постоянния сезон на Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада. Руснакът с български корени Александър Георгиев пък бе заменен след петия гол на Лайтнинг.

Деветте шайби на Тампа Бей усъвършенстваха клубен връх, а различен бе подравнен след петте гола при числено преимущество. Кучеров приключи с едно попадение и две асистенции, като най-полезният състезател за предишния сезон и неговите съотборници преодоляха Георгиев четири пъти за седем минути. Стамкос вкара втория си гол от пауърплей в последните 10 мача през втората част, когато Тампа Бей означи нови четири и поведе с 8:1.

Алекс Килърн се разписа два пъти от пауърплей и записа асистенция, а Андрей Василевски спря 20 удара и изравни Бен Бишъп в класацията на вратарите с най-вече победи за Тампа Бей - 131.

За Лайтнинг, които не бяха играли от събота насам след двете победи над Бъфало в Стокхолм, точни бяха още Люк Шен, Онджей Палат, Пат Маруун, Кевин Шатенкърк и Яни Гурде. Филип Хитил пък вкара два пъти за Рейнджърс и един път се разписа Крис Крайдър.

Конър Макдейвид вкара три гола и подаде за още три, а Леон Драйзайтел приключи с шест асистенции при успеха на Едмънтън с 6:2 против Колорадо. Това е рекорден брой точки и за двамата в НХЛ, а техният тим поведе с четири точки на Аризона на върха в Тихоокеанската дивизия.

Райън Нюджънт-Хопкинс вкара два гола и Зак Касиан също се разписа за Ойлърс. Андре Бураковски бе прецизен на два пъти за Аваланч, които завършиха серията си от три следващи победи.

Алекс Иафало вкара 23 секунди след началото на продължението и Лос Анджелис победи Детройт с 3:2. Адриан Кемпе изравни за Кингс единствено 108 секунди преди финалната сирена, а Иафало вкара с лекост след пас на Дрю Дъфти по мантинелата. Така Лос Анджелис завоюва следващи мачове едвам за повторно през сезона.

Дъги Хамилтън вкара в продължението за победа на Каролина с 5:4 против Бъфало.

Двата отбора си означиха цели три гола в последните шест минути на постоянното време, а Йохан Ларсон изравни 41 секунди преди края за Сейбърс. Хамилтън обаче бе прецизен 2:32 минути след началото на спомагателната част и по този метод Хърикейнс се изравниха по точки с третия в Столичната дивизия - Филаделфия./БТА