Нигерия победи Исландия с 2:0 и съвсем завърза битката за

...

Победа на Нигерия остави вратичка на Аржентина

Нигерия победи Исландия с 2:0 и напълно завърза борбата за второто място в група D на международното състезание по футбол в Русия. И двете попадения на ст. „ Волгоград Арена ” в едноименния град означи Ахмед Муса през второто полувреме. В самия завършек на мача исландците пропуснаха дузпа, отсъдена след интервенция на системата за видео асистенция на съдиите (VAR).
След като цяло първо полувреме не насочи нито един прецизен удар към противниковата врата, африканският тим откри резултата незабавно след почивката. След скоростна контраофанзива Виктор Моузес центрира отдясно, Муса овладя топката от въздуха наоколо до вратарското поле и с хубав удар от ждроп я насочи в мрежата.
В 74-тата мин. Муса можеше да удвои задатъка, само че изстрелът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Нападателят на ЦСКА (Москва) въпреки всичко направи 2:0 единствено минута по-късно, когато получи пас от дълбочина, финтира вратаря Ханес Халдорсон и елементарно прокара топката около двамата бранители на голлинията.
В 83-тата мин. Исландия получи златен късмет да върне интригата, само че от 11 м звездата Гилфи Сигурдсон изпрати топката над вратата. Дузпата бе отсъдена за нарушаване на самата аутлиния, само че едвам откакто новозеландският рефер Матю Конгър изгледа повтаряне на обстановката.
С триумфа Нигерия излезе на второ място с 3 т., оставяйки зад себе си Исландия и суперфаворита Аржентина с по 1 т. Световните вицешампиони от 2014 година сега са последни поради по-лоша голова разлика, само че въпреки всичко имат късмет да се промъкнат на 1/8-финалите. Задължителните условия за това са две: победа на Аржентина против Нигерия и най-малко тъждество на към този момент осигурилия си продължение напред отбор на Хърватия (6 т.) против Исландия. Решаващите мачове са на 26 юни.
Класиране
отборпрзгрт1. Хърватия2005:062. Нигерия1012:233. Исландия0111:314. Аржентина0111:41
Източник: segabg.com