Нидерландия победи Полша с 1:0 в мач от група 1

...

Нидерландия излъга Полша в Лига на нациите

Нидерландия победи Полша с 1:0 в мач от група 1 на Лига " А " от шампионата Лига на нациите. Единственият гол на " Йохан Кройф Арена " вкара Стивън Бергвайн в 61-ата минута.

Срещата бе ръководена от българския рефер Георги Кабаков и бе дебют селекционера на домакините Дуайт Лодевегес. Гостите бяха без суперзвездата си Роберт Левандовски.

" Лалетата " владееха инициатавата през първото полувреме, само че не стигнаха до гол. В 13-ата минута Йозвиак опитва отдалечен удар, който мина настрана от вратата. В 22-ата минута Промес стреля неопределено.

В 27-ата минута Ван Дайк нанесе удар с глава, който Шчесни избави. Малко по-късно Силесен се оправи с подъл изстрел на Пьонтек.

В последните секунди на първата част удар от воле на Де Йонг срещна гредата.

В началото на втората част Депай не съумя да овладее топката и да се разпише от отлична позиция.

В 61-ата Де Йонг центрира в наказателното поле, след което Ханс Хатебур насочи топката паралелно на вратата, а Бергвайн беше на точното място, с цел да приключи офанзивата за 1:0.

Малко по-късно Шчесни избави удар на Промес.