Нидерландия и Дания постигнаха победи в своите мачове от Лига

...

Победи за Нидерландия и Дания в Лигата на наците

Нидерландия и Дания реализираха победи в своите мачове от Лига А на Лигата на нациите.

" Лалетата " се постановиха с 4:1 над Белгия. Мемфис Депай изпъкна с две попадения, а Стивън Бергвайн и Дензел Дъмфрис също бяха точни за спечелилите. Мичи Батшуай означи почитен гол за домакините.

Тимоти Кастан пропусна добра опция да открие резултата, откакто изстрелът му срещна лявата греда на вратата, защитавана от Яспер Силесен.

В края на първото полувреме Стивън Бергвайн даде задатък на гостите на стадион " Крал Болдуин " в Брюксел. Футболистът на Тотнъм стреля с десния си крайник отвън наказателното поле за 1:0.

След паузата Мемфис Депай повиши преднината на отбора си с удар в долния ляв ъгъл. Дензел Думфрис направи резултата 3:0. Десният бек получи паралелно на голлинията подаване от другия краен защитник Дейли Блинд.

Мемфис Депай удвои головата си сметка в мача в 66-ата минута, откакто бе изведен самичък против вратаря от Дейли Блинд.

След като уцели греда през първата част, Тимоти Кастан изпрати топката в противниковата врата през второто полувреме, само че попадението му бе анулирано след намесата на ВАР заради засада. Резервата Дрис Мертенс също стреля в гредата от дребен ъгъл.

В последната минута на добавеното време резервата Мичи Батшуай оформи крайния резултат, откакто засече от воле центриране в наказателното поле на Тоби Алдервайрелд.

Нидерландия заема лидерската позиция в класирането в група 4. Белгия заема последното 4-о място.

Дания победи Франция с 2:1. Карим Бензема откри резултата, а гостите стигнаха до поврат след голове на резервата Андреас Корнелиус.

През първата част Йоаким Мееле стреля в лявата греда, а гол на Карим Бензема не бе приет поради засада.

На почивката Килиан Мбабе получи контузия и бе сменен от Кристофър Нкунку. Това не попречи на " петлите " да стигнат до гол. Карим Бензема реализира двойно подаване с Кристофър Нкунку в противниковото наказателно поле, преодоля двама противникови състезатели и откри головата си сметка в дуела на стадион " Стад дьо Франс " в Париж.

Възпитаниците на Каспер Хюлманд се върнаха в срещата с гол на Андреас Корнелиус. Нападателят изравни с удар в долния ляв ъгъл.

И двата тима пропуснаха чисти благоприятни условия за гол. Н`голо Канте стреля в дясната греда, а Юго Лорис избави удар на Кристиан Ериксен, откакто полузащитникът се бе озовал очи в очи с някогашния си съотборник в Тотнъм.

Датчаните обаче продължиха да нападат и справедливо стигнаха до гол. Андреас Корнелиус стреля от дребен ъгъл, с цел да донесе успеха на отбора си.

Дания оглавява група 1, до момента в който Франция заема 3-ата позиция в класирането.