Невероятният сезон за Тирил Екхоф продължава с поредна победа за

...

Страхотната Тирил Екхоф спечели спринта в Руполдинг и изпревари Вирер

Невероятният сезон за Тирил Екхоф продължава с поредна победа за Световната купа по биатлон, с която тя изпревари в генералното класиране италианската суперзвезда Доротея Вирер и от идващия старт ще носи жълтия номер на гърдите си. 29-годишната норвежка състезателка бе над всички в спринта на 7.5 км в немския зимен център Руполдинг.

Congratulations to the top 3 here in the #RUH20 women sprint. Win #5 for Tiril Eckhoff @NSSF_Biathlon, second for Hanna Oeberg and third for Dorothea Wierer @Fisiofficial. Watch the race again here on https://t.co/MSJYx30KUx pic.twitter.com/N1Ze0IhgSw
— IBU World Cup (@IBU_WC) January 15, 2020
Екхоф повали всичките 10 цели, а изключително в последната обиколка построи толкоз сериозна преднина пред преследвачките си, че нито една от тях не можа да се приближи на по-малко от 10 секунди от темпото. На втора позиция финишира шведката Хана Йоберг с закъснение от 29.7 секунди и също съвършена пукотевица. Въпреки че Вирер смъкна 10-те цели, остана на 36.8 от времето на победителката (тя изоставаше с 14.5 преди последното посещаване на огневия рубеж).

Така към този момент с 441 точки на сметката си Екхоф е новата лидерка в генералното класиране за Световната купа, а Вирер е с актив от 438, следвана от Жулия Симон с 321. Французойката завърши на седма позиция в Руполдинг, а топ 10 още допълниха Ханна Сола (Беларус), Паулина Фиялкова (Словакия), Марте Олсбу Рьозеланд (Норвегия), Ванеса Хинц (Германия), Лиса Витоци (Италия) и Камила Жук (Полша).

It was a win for Tiril Eckhoff today in the #RUH20 women sprint but where did the others finish? Watch the replay here on https://t.co/MSJYx30KUx pic.twitter.com/NKgbonM071
От българките на първо време се класира Милена Тодорова, която направи една неточност в стрелбата в състояние “прав” и финишира 46-а. Даниела Кадева остана 80-а с 10 повалени цели, а Мария Здравкова също с безупречна пукотевица се класира 84-а. Общо 106 състезателки финишираха в днешния спринт, а единствено чехкинята Ева Кристен Пушкарчикова не съумя.