Невероятна съдийска драма в последните секунди беляза началото на финала

...

"Голдън стейт" поведе във финала в НБА след съдийска драма и здрава борба

Невероятна съдийска драма в последните секунди беляза началото на финала сред " Голдън стейт уориърс " и " Кливланд кавалиърс " в НБА. Шампионите взеха преднина след победа със 124:114 след продължение.

Най-вълнуващият миг пристигна в края на четвъртата част, когато се стигна до преразглеждане на съдийско присъждане. При 104:102 в интерес на " Кавалиърс " съдиите дадоха нарушаване в нахлуване на Кевин Дюрант. Оказа се, че сред тримата рефери има недоразумение и те изгледаха ситуацията на видео, след което трансформираха решението си.

Те решиха, че Леброн Джеймс е направил нарушаване, а Дюрант се възползва и изравни с две точни стрелби. Ситуацията ядоса доста Джеймс, който след мача упрекна съдиите. Така 36.4 секунди преди края вместо " Кливланд " да има две точки преднина и владеене на топката, резултатът беше еднакъв. В оставащото време до сирената резултатът стана 107:107.

" Голдън стейт " игра по-добре в спомагателните пет минути и стигна до 17:7, с което завоюва мача.

Джеймс изигра следващия си мощен мач и приключи с 51 точки, осем битки и осем асистенции. Триото на " воините " Стеф Къри, Дюрант и Клей Топмсън изигра водеща роля за успеха, като записа общо 79 точки.

Мачът стартира с оспорвана първа част, в която тимовете разменяха водачеството си, само че никой не успяваше да поведе с повече от три точки. Постепенно във втората " Кливланд " натрупа задатък, стигнал 11 точки, само че навръх почивката " Голдън стейт " изравни за 56:56.

© Reuters

От третата доникъде на четвъртата елементи първенците имаха надзор и дребна преднина. В средата на последната четвърт " Кавалиърс " се приближи и последва нова замяна на водачеството, с цел да се стигне до трагичните заключителни секунди.

Двата тима спорят за купата за четвърта поредна година. В два от предходните три финала победител излезе " Голдън стейт ".