Нешвил се утвърди на върха на НХЛ с 33 точки

...

Нешвил се утвърди на върха, Бъфало и Детройт продължиха силните си серии

Нешвил се утвърди на върха на НХЛ с 33 точки след домашен триумф с 4:1 над Сейнт Луис при дебюта на Крейг Берюб на кормилото на противника.

Пека Рине отрази 28 шайби и стана финландският вратар с най-вече победи в лигата с 320, изпреварвайки Мика Кипрусоф.

Фредерик Годро, Филип Форсберг, Остин Уотсън и Райън Елис се разписаха при третата поредна победа на Нешвил. Робърт Томас вкара почетния гол за гостите, които изгубиха за пети път в шест мача.
Тампа Бей измести с точка Торонто от върха в Източната конференция след безапелационен триумф със 7:3 над гостуващия Флорида.

Луис Доминг отрази 40 удара, а Стивън Стамкос се отличи с гол и три асистенции за домакините, които към този момент имат актив от 31 точки. Никита Кучеров и Райън МакДона способстваха с по попадение и две асистенции.
Торонто загуби с 2:5 гостуването си на Каролина, макар избавените от вратаря на канадците Фредерик Андерсен 40 изстрела. Андреас Атанасиу вкара втория си гол в мача в 49-ата секунда на продължението и донесе триумфа на Детройт с 3:2 над гостуващия Бостън. Атанасиу изравни 8:59 минута на третия интервал, а по-късно донесе деветата победа на отбора си в последните 11 мача. Тайлър Бертузи също вкара за домакините, а вратарят Джими Хауърд избави 34 удара.
Носителят на купа " Стенли " Вашингтон също се поздрави с триумф с 4:2 над гостуващия Чикаго. Том Уилсън, Андре Бураковски, Михал Кемпни и Деванте Смит-Пели вкараха за първенците, а стражът Брейдън Холтби парира 37 изстрела.
Сидни Кросби приключи с гол и две асистенции при завръщането си на леда след три пропуснати мача поради контузия, а Питсбърг отнесе гостуващия Далас с 5:1.
Бъфало реализира седма поредна победа след 5:2 над гостуващия Филаделфия и с 30 точки се изравни с втория на Изток Торонто. Ивън Родригес се отличи с гол и асистенция през първата част, в която домакините вкараха четири безответни попадения по пътя си към триумфа.