Нефтохимик записа трета домакинска победа във Втора лига. В мач

...

Нефтохимик разби Струмска слава в мач от Втора лига

Нефтохимик записа трета домакинска победа във Втора лига. В мач от 5-ия кръг отборът от Бургас победи Струмска популярност Радомир с 3:0, добавяйки нови три точки към актива си.

Първата част на дуела мина под диктовката на Нефтохимик, само че сериозните рискове и пред двете порти бяха малко. В 21-ата минута Живко Петков беше на добра позиция да означи. Той засече с глава центриране на Кристиян Мирославов, само че стреля в ръцете на вратаря. След няколко минути „ шейховете “ пропуснаха друга добра опция да открият резултата.

След отлично центриране от фаул на Николай Костов и безредие в накзателното поле, топката полетя рисково към вратата на гостите, само че вратарят им Драгомир Петков сполучливо се намеси. В 33-ата минута рискова обстановка се разигра и пред вратата на Павел Здравков. Нападателят на Струмска популярност Лионел Матадос центрира в наказателното поле на „ зелените “ към излезлия на добра позиция Димитър Буров, само че офанзивата бе спряна. Малко преди почивката Кристиян Мирославов проби отляво и центрира към Иван Колев, само че ударът му бе блокиран в последния миг.

През втората част Нефтохимик имаше цялостна доминация на терена. В 51-ата минута, след многоходова офанзива, за 1:0 се разписа Иван Колев. След няколко минути Николай Костов насочи рисков изстрел от към 15 метра, само че вратарят на радомирци съумя да го парира. След 10 минути игра и Иван Цачев имаше опция да се разпише. Той направи добра контратака и след разиграване в наказателното поле, топката се върна при него, само че не съумя да я прати в мрежата.

В 80-ата минута, след асистенция на Мирослав Радев, още веднъж Цачев насочи страховит удар от към 20 метра, само че
Драгомир Петков още веднъж съумя да се намеси. В 83-ата минута Пламен Тенев бе прецизен за 2:0, откакто засече центриране от корнер на Николай Костов. В добавеното време на мача класическото 3:0 оформи Живко Петков.

В идващия кръг от шампионата Нефтохимик почива, а на 2 септември приема Септември (София).

Състав на Нефтохимик: Здравков, Али, Молдованов, Петков, Цачев, Колев (65-Георгиев), Мирославов (63-Радев), Костов, Тенев, Апостолов, Филипов (50-Цонков)