не влезе в игра за Сакраменто при успеха със 117:110

...

Сакраменто спечели, Везенков не игра

не влезе в игра за Сакраменто при триумфа със 117:110 против Аталанта. С триумфа Кингс сложиха завършек на серията си от две следващи загуби. В предходните три мача Везенков беше употребен малко от треньора Майк Браун, а в този момент – изобщо.

Сакраменто не стартира мача добре и изоставаше с 20 точки още в първата четвърт. Хоукс се отдръпнаха на почивката с 18 точки задатък. В третата четвърт обаче Кингс играха по-добре и стопиха разликата. В последната те още веднъж бяха по-добри и стигнаха до триумфа.

Ди’Арън Фокс още веднъж беше най-хубав за отбора на Везенков с 31 точки, 6 битки и 8 асистенции. Домантас Сабонис приключи с 25 точки, 10 битки и 7 асистенции.

За Атланта с 24 точки завърши Трей Йънг. Дежонте Мъри вкара 18 точки, а с 16 точки и рекордните в кариерата си 15 битки се отличи Джейлън Джонсън.

Кингс остават на пето място в Западната конференция с 18 победи и 12 загуби. Следващият мач на отбора е против Мемфис на 1 януари.
Източник: flashnews.bg