Не става въпрос за определени изменения в изборния кодекс, а

...
Не става въпрос за определени изменения в изборния кодекс, а
Коментари Харесай

Христо Иванов: Не става въпрос за изменения в ИК, а за тестване на лоялността между ГЕРБ, БСП и ДПС

Не става въпрос за избрани промени в изборния кодекс, а за тестване на взаимната преданост и опцията за образуване на държавно управление сред ГЕРБ, Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи. Това съобщи пред БНР съпредседателят на Демократична България Христо Иванов.

 

„ Тества се опцията на тримата сътрудници да работят дружно. Те деликатно следят публичната реакция, не просто във връзка с алтернативата за гласоподаване и с хартия, а към този фасон и композиция “.

 

Йордан Цонев съобщи, че Движение за права и свободи се подготвени на поддръжка и без да вземат участие в изпълнителната власт, уточни Иванов.

 

„ Това е част от някакъв развой на договаряне “.

Когато се прави държавно управление, в което вземат участие ГЕРБ и Движение за права и свободи, това сумира техните апетити за безконтролна власт, счита съпредседателят на Демократична България.

„ Те към този момент приказват за рестартиране на процеса по желание на политическа квота във Висшия правосъден съвет “.

 

Започна работата на Конституционната комисия и се чака всяка от политическите сили да съобщи планове и концепции за промени в главния закон, разясни той.

 

„ Направен беше опит да се прегледа последното мнение на Венецианската комисия, което припомня,че е належащо на конституционно равнище да се вкарат механизми за ефикасна отчетност на основния прокурор. Това не провокира необикновен възторг от страна на Движение за права и свободи “.

 

Политическата неустойчивост в страната в допълнение оцветява всяка оценка за нас, в това число трайната позиция на Холандия във връзка с приемането ни в Шенген, подсети още Иванов.

ГЕРБ и Движение за права и свободи проявяваха податливост към съсредоточаване на власт и нейното безотчетно практикуване, сподели той.

 

„ Властта би трябвало да се упражнява със дарба за самоограничаване. Това е причина за баланс на силите и господство на правото. В този парламент имаше опити това да се служи. Самият фасон, по който стартира смяната на Изборния кодекс, счупи всякакво изпитание да покажем, че може да се самоограничаваме в упражняването на властта. Въпросът не са единствено обособените промени. Можеше да се сътвори атмосфера, при която да стане по-лесно образуването на държавно управление “.

 

Последвайте Епицентър.БГ към този момент и в  и ! 
Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР