Пета поредна победа записа тимът на Нефтохимик в Югоизточната Трета

...

Нефтохимик с пети пореден успех

Пета поредна победа записа отборът на Нефтохимик в Югоизточната Трета лига. " Шейховете " се постановиха 3:0 като посетител над Димитровград в мач от 22-ия кръг.

Двубоят стартира с рисков изстрел към вратата на бургаския отбор, само че Ферди Мюмюнов се намеси безупречно. Последва късмет за гостите, само че далечният изстрел на Боримир Карамфилов срещна гредата. В 20-та минута, след игра с ръка на състезател на домакините, бе отсъдена дузпа в интерес на Нефтохимик. Решението на основния съдия обаче бе подложено на коментар от асистентите и единадесет метровият углавен удар бе анулиран. Преди това обаче острата реакция на пострадалият футболист му донесе червен картон и димитровградчани изиграха мача с човек по-малко. Вместо дузпа, съдията отсъди корнер, което докара до първото попадение на Нефтохимик. Цветомир Цонков засече с глава центрирането на Николай Костов и даде задатък на бургазлии. До края на полувремето Нафтата имаше няколко благоприятни условия да усили преднината си, само че резултатът се резервира.

Второто попадение пристигна след почивката, когато в 54-та минута Цветан Филипов овладя топката пред наказателното поле и я насочи към далечния ъгъл за 2:0. Веднага след подновяването на играта последва нова офанзива на Нефтохимик. Тя бе приключена от Деян Христов, който оформи класическото 3:0.
В понеделник стартира подготовката на „ шейховете “ за семейството на Созопол. Морското дерби ще е на 30.03 (събота), от 15:00 ч., на стадион Лазур.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Стоян Калев, Станислав Жеков (70 Атанас Ташолов), Георги Радев, Николай Костов, Цветомир Цонков, Цветан Филипов (58 Любомир Божинов), Боримир Карамфилов, Михаил Георгиев, Кристиян Мирославов (62 Мирослав Радев), Деян Христов
Резервен състав: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Стойко Иванов, Йолиян Милков

КЛАСИРАНЕ

ВСИЧКИ МАЧОВЕ НА НЕФТОХИМИК

Югоизточна Трета лига 22 кръг, събота 23 март  Димитровград 1947 0:3краен резулат  Нефтохимик Бургас