ЧФР Клуж стана шампион на Румъния след победа над Виторул

...

ЧФР Клуж спечели титлата в Румъния

ЧФР Клуж стана първенец на Румъния след победа над Виторул с 1:0 в мач от последния кръг на румънското състезание.

Хърватинът Дамян Джокович вкара единствения гол и донесе скъпоценните три точки за отбора на ЧФР, който приключи първи с точка повече от втория ФКСБ, надиграл също с 1:0 отбора на Астра.

Титлата е четвърта за ЧФР Клуж след триумфите на тима през 2008, 2010 и 2012 година. Университатя Крайова приключи на трето място след победа над Поли Яши с 2:1. Титуляр за Университатя стартира българският халф Христо Златински, който бе заменен на почивката.

В заключителните две минути на терена за Университатя се появи още един българин - Радослав Димитров. ЧФР ще играе в Шампионска лига, а в Лига Европа попаднаха ФКСБ, Университатя и Виторул. /БТА