Берое надделя над домакина Цинкарна Целье с 61:50 (16:11, 11:13,

...

Трети пореден успех за Берое в Адриатическата лига

Берое надви над домакина Цинкарна Целье с 61:50 (16:11, 11:13, 18:14, 16:12) в среща от постоянния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за дами. С третата си поредна победа в конкуренцията българките резервираха първото място във краткотрайното класиране с цялостен актив от 6 точки.

Двубоят стартира равностойно, само че след серия от 8 безответни точки старозагорки дръпнаха с 14:6 в края на първата четвърт. Във втората българките усилиха задатъка си до 27:13, само че в следствие не съумяха да вкарат панер малко повече от пет минути и Цинкарна понижи изоставането си до 24:27 на почивката.
Словенките даже съумяха да изравнят при 28:28 при започване на третата част, само че скоро Берое още веднъж взе задатък при 37:31 и поддържаше разлика от 5-7 точки. Три минути и половина след началото на последната четвърт старозагорки към този момент водеха с 55:42 и до края направляваха мача.

Гергана Иванова беше най-резултатна за триумфа на Берое с 18 точки, а 13 точки добави Жаклин Златанова. Леа Дебеляк и Блажа Чех вкараха по 10 точки за отбора от Целье.