Найден Найденов изведе волейболния Нефтохимик до втори квалификационен кръг в

...

Нефтохимик продължава в квалификациите за Шампионската лига

Найден Найденов изведе волейболния Нефтохимик до втори квалификационен кръг в Шампионската лига. Бългатите съкрушиха най-хубавия тим на Босна и Херцеговина Младост (Бръчко) с 3-1 (25-21, 25-19, 17-25, 25-16) в мач, игран в бургаската зала " Младост ".

Китай с лесна победа против Холандия на Световното в Япония

Двата тима си бяха обезпечили места на полуфиналите в петък

В първия гейм се игра точка за точка, като в основните моменти " шейховете " съумяха да се откъснат. След това те постепенно, само че несъмнено натрупаха преднина и взеха втория гейм, който им обезпечи прекосяването напред в шампионата.

Найденов реши да смени цялата шестица като вкара: Петър Христов - диагонал, Димо Димов - разпределител, Александър Симеонов и Денис Карягин - посрещачи, Стоян Самунев в центъра и Мартин Иванов - либеро. Това даде опция на гостите да създадат загубата по-почетна.

Снимка 384015
Източник:

В последната част българите диктуваха играта, залагайки на бомбени ервиси. При резултат 7-7 играещият шеф Теодор Салпаров получи жълт картон за изразена бурна реакция. В края геймът беше доигран за крайното 25-16.

Стартови сформира,
Нефтохимик : Любомир Агонцев, Дмитрий Яковлев, Георги Петров, Николай Къртев, Илия Петков, Савелий Поздняков, Теодор Салпаров - либеро
Младост (Бръчко): Жарко Кисич, Андрия Дивлян, Радослав Янич, Владан Джорджевич, Азур Еминович, Тихомир Гаийч, Младян Лукич - либеро.

Във втория кръг Нетохимик ще играе най-верочтно със сръбския първенец Войводина (Нови Сад) спечелил гостуването си в Загреб на Малдост с 3-2. Днес от 21:30 часа е реваншът.