Най-новата звезда на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку започна да бележи

...

Лукаку започна с головете за Юнайтед

Най-новата звезда на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку стартира да бележи за "дяволите ". Белгийският таран, който дебаркира на "Олд Трафорд " от Евертън за сумата от 75 млн. паунда, се разписа при триумфа на отбора с 2:1 над Реал Солт Лейк в контрола от предсезонната подготовка.

Луис Силва даде преднина за американците в 20-ата минута. 28-годишният нападател беше изведен зад защитата на Юнайтед и пусна топката около Жоел Перейра.

Радостта на Реал Солт Лейк обаче бе прекомерно къса. В 29-ата минута британският гранд стигна до изравнителен гол. Точен с удар от границата на наказателното поле бе Хенрих Мхитарян.

Само девет минути по-късно Манчестър Юнайтед стигна до цялостен поврат. Авторът на първия гол за "дяволите " получи пас по лявото крило и незабавно пусна към Ромелу Лукаку. 24-годишният таран с едно придвижване залъга бранител и вратар и прати топката в опразнената врата, реализирайки първия си гол с екипа на Юнайтед.

През второто полувреме мениджърът на англичаните Жозе Моуриньо смени напълно състава, само че неговият отбор по този начин и не стигна до трети гол. Иначе Юнайтед приключи мача в понижен състав, защото в 67-ата минута Антонио Валенсия получи пряк червен картон след безразсъден фаул против неприятелски състезател.

В петък е идната контрола на Юнайтед в Съединени американски щати. Отборът ще играе против Манчестър Сити в Хюстън.
Източник: fakti.bg