Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна със страхотна победа участието

...

Перфектно начало за Григор Димитров в Стокхолм

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира със страхотна победа присъединяване си на тенис шампионата в Стокхолм. На осминафиналите поставеният под номер 1 в схемата българин се наложи със 7-5, 7-6 (5) над поляка Йежи Янович в оспорван дуел траял час и 36 минути. Днешният дуел бе трети посред им през годината и общо пети, като Григор към този момент води с 3-2 победи.

Иначе двамата изцяло оправдаха упованията за доста първокласен мач. В първия сет Димитров и Янович сервираха повече от солидно, само че в края на частта Григор съумя да нанесе решителен удар в 12-ия гейм, пробивайки за 7-5.

Вторият сет още веднъж бе извънредно равносилен, като този път пробиви липсваха, макар че и двамата имаха своите благоприятни условия да завоюват подаването на противника. В последвалия тайбрек Григор още веднъж бе непогрешим и след един минипробив стигна до крайната победа със 7-5.

На четвъртфиналите водачът в схемата ще срещне германеца Миша Зверев, който по-рано през днешния ден се наложи с 2-0 сета над Виктор Троицки. /БГНЕС
Източник: bgnes.com