Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна по отличен начин участието

...

Григор Димитров преодоля първи кръг във Виена |

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров стартира по отличен метод присъединяване си на мощния шампионат от сериите АТП 500 във Виена, откакто победи международния номер 18 Карен Хачанов от Русия със 7:6 (6), 6:3 в първия си мач в австрийската столица.

Това бе първа среща сред Димитров и Хачанов, като руснакът стартира по-уверено и проби рано за преднина от 3:1, само че българският тенисист върна пробива незабавно и изравни резултата, след което двамата взимаха подаванията си до тайбрек.

В него Григор завоюва първите три точки, само че по-късно Хачанов взе пет следващи разигравания за задатък от 5:3. Димитров въпреки всичко събра играта си в решаващия миг и съумя да се наложи с 8:6 при втория си сетбол.

Този процес окрили Димитров, който доминираше на корта във втория сет и взе пет от първите шест гейма за преднина от 5:1.

Хасковлията позволи пробив при първия си късмет да затвори мача на личен сервис, само че при втория опит бе безапелационен и в последна сметка записа чиста победа след час и 23 минути игра. Димитров приключи дуела с 5 аса и 82 % извоювани точки на първи сервис.

По този метод Григор се класира за втория кръг на шампионата, където ще се изправи против третия подложен Стефанос Циципас или германеца Ян-Ленард Щруф, които се изправят един против различен в сряда.
Източник: offnews.bg