Най-добрият ни тенисист Григор Димитров спечели полуфинала срещу италианеца Фабио

...

Гришо отива на финал в Швеция класира се за турнира в Лондон

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров завоюва полуфинала против италианеца Фабио Фонини на шампионата в Стокхолм. Водачът в схемата Димитров имаше 3 победи от 5 мача против поставения под номер 6 италианец, който през вчерашния ден изигра тежък трисетов мач с американеца Джак Сок. Първата ни ракета победи с 2:0 сета - 6-3, 7-6(2). Мачът продължи 1 час и 28 минути.

Хасковлията имаше предимство през по-голямата част от времето, само че позволи срив в средата на втория сет, когато загуби 4 поредни гейма. W krajna smetka obaè uspq da speèli maà i otiwa na final.

В другия полуфинал миналогодишният първенец Хуан Мартин Дел Потро, подложен под №4, се изправя против испанския деец Фернандо Вердаско. Гришо чака идващия си противник, с който ще се състезава за купата в Швеция. Гришо съвсем несъмнено ще стане номер 7 в международната класация, като по този метод ще измести някогашния първенец Новак Джокович. Това, което беше явно в последните седмици стана факт. Григор Димитров се класира за финалите на АТП в Лондон, където ще играят най-силните тенисисти през 2017-а година. /faktor.bg
Източник: dnesplus.bg