Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на

...

Григор Димитров достигна до 1/4-финалите в Рим |

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на шампионата от сериите Мастърс в Рим.

Българинът победи мъчно в три сета - 4:6, 6:4, 6:4, 19-годишния представител на домакините Яник Синер в първия мач посред им.

Синер надигра Стефанос Циципас в миналата фаза, до момента в който българинът се оправи без никакви проблеми с Йошихито Нишиока, като му даде единствено гейм.

В идната фаза Григор ще се изправи против спечелилия в мача сред Юго Умбер и Денис Шаповалов.

Синер започва мача с пробив и резервира преднината си до края на първия сет. Във втората част италианецът още веднъж проби, само че Димитров незабавно върна пробиа, в десетия гейм българинът още веднъж завоюва подаването на противника си, с цел да изравни резултата.

В решителния трети сет Григор поведе с 5:2, само че Синер понижи за 5:4 и сервира за равнене на геймовете.

Българинът пропусна първите четири мачбола, само че при петия италианецът позволи неточност на мрежата и това се оказа решаващо.

С триумфа Григор Димитров си обезпечи 75 хиляди евро и 180 точки за международната класация, в която заема 22-ото място.
Източник: offnews.bg