Най-добрият ни женски волейболен тим Марица Пловдив гостува тази вечер

...

Марица гостува в Истанбул в търсене на първа точка

Най-добрият ни женски волейболен отбор Марица Пловдив гостува довечера на турския гранд Фенербахче в мач от волейболната Шампионска лига. Срещата е с начален час 18:00 и ще може да я наблюдавате директно по MAX Sport 1.

И двата отбора са водачи в своите шампионати, като маричанки имат 7 победи от 7 срещи и 21 точки, а техните турски съпернички са с 13 победи и едвам 2 загуби, събирайки общо 39.

За момента водач в групата в Шампионска лига е Динамо Казан с 10 точки и мач повече от Фенербахче, който е с 8 пункта. Българският тим е на последната четвърта позиция без извоювана точка, а френският Безие е на трета позиция с 3 точки.

За пловдивчанките това ще е юбилеен 50-и мач в евротурниририте. Преди към месец, „ жълто-сините “ съумяха да вземат гейм от турския вицешампион, а бяха и покрай това да завлечен първа точка за своя актив. Ще успее ли през днешния ден българският първенец да сервира изненадата в Истанбул, следва да разберем.