Най-добрият български тенисист Григор Димитров постигна поредна изключителна победа. Гришо

...

Уникален Григор Димитров победи Ник Кирьос

Най-добрият български тенисист Григор Димитров реализира поредна изключителна победа. Гришо се класира за четвъртфиналите на Australian Open, откакто победи представителя на домакините Ник Кирьос с 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) в мач, траял 3 часа и 27 минути.
Българската звезда ще се изправи против Кайл Едмунд от Англия в идващия си мач.

Играта на третия в света бе радикално друга от последните му два мача, когато изпитваше проблеми. Срещу Кирьос той сподели друго равнище и имаше потребност от това, с цел да пречупи австралиеца, който също игра доста мощно.

Григор трябваше да се оправя с 36 аса на противника, само че бе извънредно постоянен във значимите моменти пред към 15 000 фенове на " Род Лейвър Арина ".
Източник: frognews.bg