Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговия Олимпиакос допуснаха поражение

...

Везенков отново над всички, но Олимпиакос се провали в последната секунда

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и неговия Олимпиакос позволиха проваляне от АСВЕЛ Вильорбан със 75:77 (28:18, 19:13, 14:19, 14:27) като посетител във Франция в среща от 14-ия кръг на Евролигата по баскетбол.

Поражението бе пето за гръцкия гранд и трето следващо като посетител. Олимпиакос заема четвърто място във краткотрайното класиране, а тимът на АСВЕЛ е 13-ти след третия си следващ и общо шести триумф от 14 изиграни мача.

. wins it in the last second!
— Turkish Airlines EuroLeague (@EuroLeague)
Александър Везенков още веднъж бе най-резултатен за Олимпиакос, завършвайки с 16 точки, 6 битки и 2 асистенции за 32 минути на терена.

Гостите от Атина още веднъж стартираха доста мощно и поведоха с 28:18 след първите 10 минути, през втората част разликата доближи 20 точки, а на почивката задатъкът на баскетболистите на Олимпиакос бе 47:31. През второто полувреме обаче те означиха общо единствено 28 точки. Домакините заиграха по-добре в отбрана и последователно понижиха изоставането си. Преди последната четвърт резултатът бе 61:50 в интерес на гръцкия отбор. АСВЕЛ Вильорбан изравни за 70:70 при оставащи две минути и половина в мача и след наказателни удари на Нандо дьо Коло, отборът поведе със 74:73. Последва панер на Янулис Ларендзакис 30 секунди преди края за 75:74 в интерес на гостите, само че Амин Нуа вкара тройка в последната секунда и донесе триумфа на френския тим.