Най-добрите спортисти в града под тепетата за 2018-та година ще

...

Обявяват Спортист N1 за 2018 г.

Най-добрите спортисти в града под тепетата за 2018-та година ще бъдат оповестени на тържествена гала довечера от 19.00 часа.

В обичайна ранглиста „ Спортист на Пловдив ” и тази година ще бъдат наградени спечелилите в две категории – млади спортни гении, мъже и дами.

Предложения се вършат от пловдивски спортни клубове.

Спортист №1 за 2017 година стана женският волейболен отбор на Марица. Маричанки заслужиха скъпото звание, откакто през актуалната година завоюваха шампионска купа и Купа на България, а по-късно влязоха в групите на Шампионската лига.

Втори в класацията за Спортист на годината на Пловдив стана джудистът Янислав Герчев от Семеен кодекс " Арена спорт ". Трети се подреди каратистът Иван Команов.

Класацията за най-хубав млад състезател на Пловдив за предходната година завоюва 16-годишната лекоатлетка Александра Начева. Втора остана друга надарена лекоатлетка - Лиляна Георгиева. На трето място бе класирана шахматистката Виктория Радева.
Източник: marica.bg