Научните изследвания в Черно море трябва да бъдат задълбочени и

...
Научните изследвания в Черно море трябва да бъдат задълбочени и
Коментари Харесай

Експерт: Бъдещето е в морските ферми за риби и миди

Научните проучвания в Черно море би трябвало да бъдат задълбочени и засилени, сподели пред Българска телеграфна агенция ръководителят на Асоциацията на производителите на рибни артикули " БГ Фиш " доктор Йордан Господинов след съвещание на Консултативния съвет за Черно море.

В срещата участваха представители на държавни институции и на Европейската комисия. В Европа работят осем Консултативни съвета, като този за Черно море е основан във Варна.

Учените би трябвало да създадат точни проучвания какви са запасите от другите типове риба в морето , както и от миди и рапани , уточни Господинов. Той посочи, че членове на " БГ Фиш " са подготвени да дадат опция на специалистите да се качват на борда на корабите, с цел да събират нужните им данни . Учените би трябвало да имат опция да вършат проучвания, когато времето е най-подходящо, а не когато им бъдат отпуснати пари, е позицията на Господинов.

Той добави, че има страни, които желаят да бъдат наложени квоти и за улова на рапан , само че мнението на Консултативния съвет е негативно. Аргументът е, че този тип охлюв е другоземец в Черно море и, въпреки че към този момент има стопанско значение, нанася провали върху локалните типове , изключително върху мидите.
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР