Националният волейболен отбор на Франция се върна в битката за

...

Франция се върна в битката за финалите с бой над световния шампион Полша във Варна

Националният волейболен тим на Франция се върна в борбата за класиране за финалната шестица на Световното състезание в Италия и България. " Петлите " нанесоха втора поредна загуба на международния първенец Полша в Група Н от втората фаза на Мондиал 2018. След като през вчерашния ден изгубиха от Аржентина след тайбрек, през днешния ден " Дружина полска " отстъпи на Франция с 1:3 (15:25, 18:25, 25:23, 18:25) в мач, игран довечера в зала " Конгресна " на ДКС във Варна.
Световните първенци започнаха съвършено срещата и след неточност на французите и две страхотни блокади поведоха с 3:0. Франция изравни при 5:5 след точка от начален удар на Ървин Нграпет. След равенството французите означиха още три следващи точки посредством ас на Ървин Нгапет, отлична обсада и неточност в офанзива на поляците и поведоха с 8:5 при първото техническо спиране. След спирането Ървин Нгапет продължи да тормози международните първенци със мощния си и добре ориентиран сервиз и Франция поведе с 11:5. Играта на международните първенци бе извънредно слаба и при второто техническо спиране французите водеха със 7 точки - 16:9. Символичните посетители в мача съумяха да поведат с 9 точки при 21:12 и безпроблемно взеха първата част с 25:15.
Поляците демонстрираха доста по-добра игра при започване на втората част и поведоха с 6:3. След 7:4 за поляците отборът на Франция означи три следващи точки и изравни при 7:7, само че при първото техническо спиране французите изоставаха с точка - 7:8. След 9:7 за международните първенци Франция сподели отлична игра и осъществя 4 следващи точки и освен изравни, само че и поведе с 11:9. При второто техническо спиране задатъкът на " петлите " бе 4 точки - 16:12. След спирането французите съумяха да създадат серия от три следващи точки и поведоха с 6 точки при 19:13. Франция без никакви проблеми взе и втората част с 25:18 и поведе с 2:0.
Франция поведе при започване на третата част с 2 точки, само че позволи равнене при 6:6. Французите незабавно означиха 2 следващи точки и поведоха с 8:6 при първото техническо спиране. " Петлите " поведоха с 3 точки при 9:6, само че поляците изравниха при 11:11. Последва още едно равнене, след което с отлична обсада и две неточности на французите международните първенци поведоха с 15:12. При второто техническо спиране резултатът бе 16:13 за Полша. Французите се пробваха след спирането да настигнат поляците, съумяха да понижат пасива си до единствено 1 точка при 20:21, само че силите им не стигнаха за поврат и Полша взе третата част с 25:23.
Полша съумя да поведе с 2 точки при започване на четвъртия гейм, само че позволи равнене при 5:5. Последва още едно равнене, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за международните първенци. След 9:7 за поляците отборът на Франция означи три следващи точки и освен изравни при 9:9, само че и поведе. След още едно тъждество последва нова серия от 4 следващи точки за Франция и резултатът стана 14:10 за " петлите ", което принуди треньорът на Полша Витал Хайнен да вземе спиране. При второто техническо спиране задатъкът на французите бе към този момент 5 точки - 16:11. Франция поведе с 6 точки при 21:15 и успа да завоюва гейма с 25:18 и надлежно мача с 3:1.
В класирането в групата отпред е Сърбия с 6 победи, 1 загуба и 17 точки в актива при 20:9 геймово съответствие. Втори е отборът на Полша с 5 победи, 2 загуби и 16 точки /18:9 гейма/. Съставът на Франция има четири победи, три загуби и 15 точки /18:11 гейма/, а финален е тимът на Аржентина с 3 триумфа, 4 провали и 8 точки /13:16 гейма/ и без късмет за присъединяване на финалите.
Утре са последните две срещи в групата. От 17.00 часа играят Франция и Аржентина, а от 20.40 часа Полша и Сърбия.